Wywiad ze zwycięzcą Angrif na Hołda

2013-12-19 11:59:06


Germanus: Na początku chciałem Ci pogratulować. Zwycięstwo w turnieju regionalnym to zawsze duże osiągnięcie, choć dla Ciebie to raczej nic nowego. Zanim przejdziemy do meritum, czy mógłbyś opisać sam turniej. Czyli jak wspominasz Angrif na Hołda?

Jaszczur: Zawsze jak jestem na Górnym Śląsku to bawię się rewelacyjnie :) Jak zwykle organizacyjnie wszystko przebiegło znakomicie, a nagrody (szczególnie kamienne stolice z artami WH) były świetne.

Germanus: Na turnieju grałeś Krasnoludami. Dlaczego zdecydowałeś się właśnie na tą rasę i czy możesz opisać pokrótce działanie talii?
Jaszczur: Nie było w mojej talii żadnej finezji, wziąłem standardowe DWA z kontrolą i jednostkami z dużą ilością HP. Spodziewałem się, że będzie sporo DE i Chaosu a na te obie talie krasnoludy sobie całkiem nieźle radzą.

Germanus: Jest kilka popularnych bulidów talii krasnoludzkich. Dlaczego wybrałeś właśnie ten?
Jaszczur: Głównie dla dużej ilości HP i możliwości szybkiego spalenia przy pomocy uraz. Przeciwnik zazwyczaj nie wie, czy chcę napierać, czy się bronić a w krasnoludy dosyć szybko można zmienić taktykę.

Germanus: Jakich talii najbardziej się obawiałeś na tym turnieju?
Jaszczur: W sumie najgorzej bym miał z Imperium, ale na szczęście nie było go za dużo. Głównym problemem z Imperium (poza zapętloną infiltracją) jest silna obrona i dosyć znaczna możliwość kontroli - głównie questa. Z moich doświadczeń gry krasnoludy vs Imperium zazwyczaj kończą się wynikami 1:0 lub 1:1.

Germanus: Jaki pojedynek na turnieju był dla Ciebie najtrudniejszy?
Jaszczur: Mój "Tryptyk Krakowski" (TOP16 TOP8 i półfinał z graczami z Krakowa) był zdecydowanie najtrudniejszy. W każdej z tych gier wygrałem bardziej dzięki szczęściu niż umiejętnościom. W grach z Drumdaarem wspólnie popełniliśmy z milion błędów, ale jakoś moje uszły na sucho.

Germanus: Czy jakieś karty w talii nie spełniły Twoich oczekiwań. Czy z perspektywy czasu zmieniłbyś coś w swojej talii?
Jaszczur: Na pewno da się to złożyć inaczej i lepiej, ale byłem zadowolony ze wszystkich gier. Tak na prawdę mogłoby być parę zmian w zależności jakie się oczekuje meta, ale raczej kosmetycznych.

Germanus: Dziękuję za rozmowę, życzę dalszych sukcesów na turniejach.
Jaszczur: Dzięki wielkie i do zobaczenia na kolejnych Regionalsach!

autor: Germanus

Warhammer-inwazja.pl 2018, Designed by Vasquez & sboja