Jak to działa? - Talia Mistrza Polski

2011-10-18 10:32:39


Zacznijmy od spisu talii

IMPERIUM
 Jednostki
3x Chłopska Milicja
3x Łowcy
3x Akolita Jadeitu
3x Łupeżcy Rodrika
3x Sławny Preceptor
3x Elita Osterknachtów
3x Friedrick Hemmler
 Wsparcia
3x Wykopalisko Spaczenia
3x Wioska Niczyja
3x Derricksburdzka Kuźnia
2x Runiczny Kieł Sollandu
3x Świątynia Sigmara
 Taktyki
3x Długa Zima
3x Żelazna Dyscyplina
3x Wola Elektorów
3x Wezwanie Rezerw
3x Osąd Vereny

A teraz przejdziemy do krótkiego opisu jak grać tą talią, który przygotował jej operator, czyli Kryha.

Talia, jak widać na pierwszy rzut oka, nie należy do mocno skomplikowanych. Nie posiada żadnych karkołomnych "łan tur kej o combo", a gra nią jest względnie prosta. Ogólnie rzecz biorąc rozgrywka dzieli się na 3 etapy - 1.Rozbudowa + kontrola, 2.Przejęcie kontroli, 3.Ofensywa.

Etap 1
Początek w typowej imperialnej talii (czyli właśnie mojej), nie jest niesamowicie finezyjny czy różnorodny. Zasada jest prosta - wyłożyć z ręki najwięcej jak się da, i tu mamy naprawdę wiele kart, które możemy wyrzucić na stół w pierwszej turze (poczynając od Chłopskiej Milicji czy Łowców, poprzez Wioski, Warpstony i Kuźnie, kończąc na Rodriku czy Osterknachcie, jeśli nie zaczynaliśmy). Staramy się kontrolować przeciwnika tak by nie osiągnął on zbyt dużej ilości młotków w królestwie, a przede wszystkim w misji. Przykładowo, kiedy posiadamy 5 zasobów, często lepiej jest zagrać np. Łupieżców Rodrika i Kuźnie do misji niż Friedricha do Pola Bitwy. Taki układ daje nam większe bezpieczeństwo, karci przeciwnika, a nasz bohater przecież zawsze zdąży jeszcze zadać kilka obrażeń stolicy oponenta. Oczywiście w miarę możliwości (i zależnie od sytuacji na stole), staramy się doszczętnie zniszczyć przeciwnika (lub chociaż jedną ze stref) ukochaną Vereną. Kiedy już osiągniemy 5-6 młotków w królestwie (łącznie) i ok 4 w misji, przechodzimy do fazy drugiej.

Etap 2
W tym etapie nie jest ważne gdzie wystawiamy, ale co wystawiamy. Staramy się całkowicie skontrolować przeciwnika, wyrzucając z ręki jak największą ilość Rodrików, Osterknachtów, Wezwań rezerw itp. itd. Robimy to do momentu, w którym będziemy pewni, że nic już nie zagrozi naszemu Fryderykowi lub poczujemy nóż na gardle (podpalenie jednej strefy i obijanie drugiej lub przejmowanie inicjatywy kontrolnej przez przeciwnika). Później przechodzimy do ostatniej faz.

Etap 3
Jest to najprostszy z trzech etapów i polega on tylko na zagraniu do naszego Pola Bitwy, Hemmlera (lub w przypadku jego braku, dwóch/trzech innych jednostek) i powolnym, całkowicie kontrolowanym paleniu stref przeciwnika (najbardziej przydatnymi kartami w tym etapie są - Żelazna Dyscyplina oraz Wezwanie Rezerw na Elitę).

Oczywiście taktyka zmienia się (często nawet diametralnie) w zależności od sytuacji na stole i typu tali jaką gra przeciwnik, ale kluczem do sukcesu zawsze pozostaje szybkie przejęcie kontroli lub jeszcze szybsza Verena we wszystkie strefy przeciwnika (no dobrze, drugoturowy Hemmler, też nie jest złą opcją ;)
 ).

 

Dzięki za podzielenie się z nami swoją taktyką, miejmy nadzieję, że nie zemści się to na Tobie w przyszłych turniejach :)

autor: DaRKeR

Warhammer-inwazja.pl 2018, Designed by Vasquez & sboja